Yaban Web

CAPTCHA DOĞRULAMA NASIL EKLENİR ?

İçerik Tablosu

Captcha Doğrulama Nasıl Eklenir sorusuna cevap olarak birden fazla seçenek vardır. Sitenizdeki formlara veya yorum alanına CAPTCHA eklemeyi kolaylaştıran birkaç WordPress eklentisi mevcut. Captcha doğrulamayı eklenti ile yapmak mümkün evet böylece kodlama ile uğraşmanız gerekmez.

Geliştirici veya bu yönde ilerleyen biri olarak bilmelisiniz ki CAPTCHA Doğrulama eklemeniz gerektiğinde; eklenti tarafından içeriği görüntülenen bir formda, bu eklentilerin gizliliğine güvenemezsiniz.

Ancak yine de, sitenize bir spam koruma özelliği eklemek istediğinizde, captcha bir numaralı tercihtir. CAPTCHA’ya sahip olmak, posta kutunuzun spam postalarla dolmasını veya botların hassas verilere erişmesini önlemenin harika bir yoludur.

Bu durumda eklentisiz CAPTCHA Doğrulama eklemenin diğer yolu, bunu doğru alanlara ekleyeceğimiz kodlarla sağlamaktır. Böylelikle eklentilerin beraberinde getirdiği ekstra dosya boyutundan da kurtulmuş oluruz.

Captcha Doğrulama reCaptcha Ekleme

Telefon, e-posta, doğum tarihi, kimlik bilgileri gibi gizli verilere erişim sağlayan formlar, spam koruması sağlamalıdır. Google amca tarafından sunulan reCAPTCHA, formları kötü amaçlı saldırılara karşı korumak için bir CAPTCHA hizmeti sunmaktadır. Siz de web sitelerinde bir tanesiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Birden fazla fotoğraf içerir ve sizden hangisinde yaya geçiti vardır vs. bulmanızı istemektedir.  Formu başarılı bir şekilde gönderebilmek için sadece insanlar için mümkün olan fotoğrafları doğru şekilde karşılaştırmanız gerekir.

Recaptcha Çeşitleri

YabanWeb

YabanWeb

Sosyal Medya'da Paylaşın !

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir