Yaban Web

WORDPRESS NASIL KURULUR ?

İçerik Tablosu

WordPress, dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusu olarak bilinir. İnternetteki tüm web sitelerinin % 33’ünden fazlası wordpress ile geliştirilmiştir. Bunun ana nedeni, WordPress’in yüklenmesi kolay olması, bu da herkesin kolayca web sitesi oluşturmasını sağlar.

Tüm hosting şirketleri, sadece birkaç tıklama ile WordPress yüklemenize olanak sağlar. Çoğu durumda, WordPress’i yüklemek beş dakikadan daha kısa süren basit bir işlemdir.

Bu eğitimde amacımız hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için eksiksiz bir WordPress kurulum içeriği sunmaktır. Yeni başlayanlar için, Softaculous ve QuickInstall gibi tek tıklamayla kurulum komut dosyalarını kullanarak WordPress’in tüm hosting platformlarına nasıl yükleneceğini göstereceğiz.

Ftp kullananlar için, WordPress’i FTP kullanarak manuel olarak nasıl kuracağımızı da açıklayacağız. Son olarak, yeni başlayan geliştiriciler ve tasarımcılar için, WordPress’i yerel bir bilgisayara (Windows, Mac ve Linux) nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress’i Kurmadan Önce İhtiyacınız Olan Şeyler

WordPress’i yüklemeden önce, önce bir alan adına(domain) ve iyi bir web barındırma hizmetine ihtiyacınız olacak.

Ücretsiz alan adı ve ücretsiz hosting hizmeti alma adımlarını daha detaylı öğrenmek için buradaki yazımı inceleyip hatasız olarak ÜCRETSİZ ALAN ADI VE ÜCRETSİZ HOSTİNG HİZMETİ NASIL ALINIR sahip olabilirsiniz.

YabanWeb

YabanWeb

Sosyal Medya'da Paylaşın !

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir